MAJOWE GRILLOWANIE

Mieszkańcy wraz z personelem Zespołu „C” korzystając z aktualnej niemalże letniej pogody zorganizowali pierwszego w tym roku grilla. Przedpołudnie spędziliśmy na świetnej zabawie przy biesiadnej muzyce, wspólnie grillując i rozmawiając.
Imprezy integracyjne to wyczekiwane wydarzenia przez nas wszystkich, możemy poczuć się jak rodzina, którą de facto tworzymy żyjąc i pracując razem każdego dnia 🙂

Grillowanie lada moment się zacznie
Korzystamy z ładnej pogody
Nasz osobisty Grill master
Uśmiechy nie schodzą nam z twarzy
Uwaga! Zdjęcie z zapachem i dźwiękiem. Pyyycha!
Cierpliwie czekamy
Degustacja
Dalszy ciąg degustacji
Kiełbaski znikają w mgnieniu oka!
Integracja
Przepis na idealnego Grilla: Kilka kiełbasek, świeży chlebek, musztarda, ketchup, trochę sosu, biesiadna muzyka, super towarzystwo, rodzinna atmosfera, integracja, radość i uśmiech na twarzy.

KARMNIKI NA ZESPOLE C

A oto mała pomoc dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Karmniki i budki lęgowe wykonane przez naszych mieszkańców Zespołu „C” we współpracy z instruktorami terapii zajęciowej z WTZ.

Krzysiu przy pracy
Janusz przy pracy
Dariusz przy pracy
Narzędzia przygotowane do pracy
Skręcanie karmników
Praca wre
Chłopaki wrą się do pracy
Efekt końcowy

PTASIE SMAKOŁYKI

Zimowa aura skłoniła mieszkańców Zespołu C do pomocy naszym skrzydlatym przyjaciołom i mimo, że już po Świętach postanowiliśmy zrobić prezent ptakom zamieszkującym okolicę Domu. W pierwszej kolejności samodzielnie wykonaliśmy ptasie smakołyki, które podczas spaceru rozwiesiliśmy w naszym ogrodzie. W trakcie pracy mogliśmy przypomnieć sobie jakie ptaki zimują w Polsce, co jedzą i jak warto im pomagać w tym trudnym dla nich okresie. Inicjatywa wszystkim bardzo się spodobała i na pewno to nie koniec naszych ptasich opowieści 🙂

Ptasie przysmaki
Przygotowania do pracy
Żelatynę trzeba porządnie wymieszać
Sprawdzanie konsystencji
Łączymy składniki
Masa musi ostygnąć
Ciasteczka zastygają i kuszą do zjedzenia
Prezent dla naszych skrzydlatych przyjaciół
Prezent dla naszych skrzydlatych przyjaciół

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

W Świąteczny nastrój mieszkańców i pracowników naszego zespołu wprowadziło wspólne robienie dekoracji i przygotowywanie pierniczków. W okresie przedświątecznym chętnie rozmawiamy o naszych świątecznych tradycjach i śpiewamy ulubione piosenki. Parę dni przed Wigilią odwiedził nas pan Tomek, który swoją muzyką i śpiewem przygotował mieszkańców na Świąteczne kolędowanie. Tym samym cały personel wraz z mieszkańcami chciałby życzyć wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Niech ten czas będzie dla wszystkich czasem pełnym miłości i spokoju. 🙂

Zaczynamy robić wieniec
Zjeść czy nie zjeść
Trochę bieli i brokatu
Renowacja dzwonków
Szyszki zaczynają nabierać zimowego blasku
Nie umiemy się doczekać aż będą gotowe
Praca trwa
Mateusz zadowolony z efektów
Kolędowanie z panem Tomkiem
Wspólne śpiewy było słychać na całym Zespole
Wspólną pracą każdy z pokoi ma swojego Aniołka stróża
Skończony wieniec

OWOCOWE „CE

15 października mieszkańcy Zespołu „C” uczcili Światowy Dzień Owoców i Warzyw przygotowując na zajęciach kulinarnych owocowy deser w postaci pysznej sałatki. Włączając do diety owoce i warzywa możemy lepiej zadbać o nasze zdrowie. Ich spożycie znacząco zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych, sercowo-naczyniowych i otyłości, a także wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Przygotowania
Podczas zajęć rozmawialiśmy na tematy życia codziennego przypominając jednocześnie o tym jak ważne jest jedzenie owoców i jakie witaminy zawierają poszczególne składniki naszej sałatki.
Wspólna praca
Razem spędzony czas upłynął nam w świetnych humorach
Efekt końcowy
Degustacja

Wycieczka do Świerklańca

Park w Świerklańcu
Zamek w Świerklańcu
Wycieczka zespołu C
Zamek w Będzinie
Czas na kawkę
W parku w Świerklańcu
Odpoczynek

GRILL NA ZESPOLE „C”

Mieszkańcy na zespole „C” ostatnie ciepłe dni spędzali korzystając z ładnej pogody. Razem z personelem zorganizowaliśmy grill na którym nie zabrakło dobrej zabawy i pieczonych kiełbasek. Czas upłynął nam w świetnych nastrojach przy dźwiękach biesiadnej muzyki. Integracja i wspólne spędzanie czasu to coś co jest nieocenione podczas wspólnego życia na zespole, który tworzy jedną wielką rodzinę.

Kiełbaski wyglądają coraz lepiej
Kto pierwszy – wybierze największą
Degustacja
Janusz zadowolony z grilla
Nie zabrakło dokładki
Kiełbaski znikają z talerzy
Po degustacji
Kaziu pozdrawia
Wspólny czas