Jubileusz 60 – lecia istnienia i działalności Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu jest okazją do wspomnień, refleksji i podsumowań. W piątek tj. 26 listopada br. o godz. 10.00 w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu na Sali Lustrzanej odbyły się obchody 60-lecia Naszego Domu. Obchody objęte były honorowym patronatem przez Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

Z uwagi na sytuację pandemiczną obchody odbyły się bez udziału osób zaproszonych z zewnątrz.

Na Sali obecny był Dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Ryszard Spychalski, Zastępca Dyrektora – Jerzy Cyrulik, pracownicy administracji, kierownicy zespołów terapeutyczno-opiekuńczych, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz terapeutami.

Na ręce dyrektora Domu zostały przesłane serdeczne gratulacje oraz jubileuszowe życzenia od Starosty Lublinieckiego oraz od Pani Dyrektor wraz z zespołem pracowniczym Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu.

Dzięki codziennej, ciężkiej pracy całego personelu to miejsce, niezmiennie od 60 lat jest dla 278 osób prawdziwym domem, w którym na co dzień znajdują opiekę, pomoc i poczucie bezpieczeństwa.

Podczas przemówienia Pani Mariola Młynarska przywitała wszystkich zebranych na sali. Następnie przytoczyła historię naszego Domu, wspomniała o jego początkach i przeobrażeniach na przestrzeni 60 lat.

Na uroczystość zaproszono czworo Naszych mieszkańców, którzy w Domu przebywają najdłużej. Starostwo Powiatowe w Lublińcu ufundowało i przekazało dla Nich prezenty.

Jubileuszowa uroczystość zakończyła się prezentacją multimedialną przedstawiającą dotychczasową działalność DPS w Lublińcu i krótką częścią artystyczną w wykonaniu mieszkańców Domu.

Każda z osób obecnych na tym wydarzeniu otrzymała upominek upamiętniający ten ważny dzień w historii Domu, wykonany przez terapeutów Warsztatów Terapii Zajęciowej – filiżankę.

Na kolejne lata działalności Domu Pomocy Społecznej we Lublińcu życzymy realizacji wszystkich planów i zamierzeń. Dyrekcji i pracownikom życzymy dużo sił do dalszej efektywnej pracy zawodowej, rozwijania potencjału Domu, satysfakcji z osiąganych sukcesów, a ponadto szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz
Jubileusz