W dniu 08 września br. odbyła się wycieczka pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej do Owczarkowej Zagrody. „Owczarkowa Zagroda” znajduje się w województwie śląskim, gminie Konopiska w miejscowości Wąsosz. Gospodarstwo położone jest na trasie rowerowej szlakiem kopalni rud żelaza. Zagroda znajduje się w otoczeniu lasów, łąk z dala od głównej drogi.

W zagrodzie mieszka 56 gatunków zwierząt, między innymi: alpaki, kozy domowe, daniele, pawie, bażanty łowne, srebrne, diamentowe, królewskie, złociste, bananowe, papugi i inne.

Ponadto, pracownicy zagrody zaprosili Nas na warsztaty robienia pachnidełek. Nasi Uczestnicy samodzielnie przygotowali pachnidełka, które następnie zabrali ze sobą na pamiątkę.

Zarówno pracownicy jak i uczestnicy bardzo miło spędzili sympatycznie czas na świeżym powietrzu. Podczas wizyty zorganizowano dla Nas ognisko w przyjemnym otoczeniu lasu, wody.

Odwiedziny Uczestników w zagrodzie były bardzo istotne, zwłaszcza że dzięki takim spotkaniu Uczestnicy mogą łatwiej przyswoić wiedzę o zwierzętach, przyrodzie.

Daniel
Karmienie ryb
Karmienie danieli
Karmienie kozy „Ruda”
Karmienie kozy „Kaja”
Karmienie alpak
Karmienie owiec
Uczestnikom towarzyszył uśmiech i radość z karmienia zwierząt
Bażant bananowy
Paw
Zwiedzanie terenu zagrody w której można było zobaczyć ptaki
Jacek
Zwiedzanie skansenu
Wspólne biesiadowanie przy grillu