POŻEGNANIE LATA Z ZESPOŁEM „F”

,,Pożegnanie lata” na stałe zapisało się w kalendarzu wydarzeń naszego zespołu. Mieszkańcy w tym dniu z niecierpliwością wyczekiwali przyjazdu mieszkanek DPS filia Koszęcin, które zostały zaproszone na uroczystego grilla. Pogoda dopisała, więc impreza odbyło się w ogrodzie naszego domu. Zabawa rozpoczęła się przywitaniem wszystkich obecnych. Podczas poczęstunku mieszkańcy oraz goście mieli okazje porozmawiać, zaprzyjaźnić się oraz nawiązać bliższe relacje. Uczestnicy śpiewali biesiadne piosenki, a w powietrzu unosił się zapach pysznego grilla. Czas umilkł nam występ wokalny trzech mieszkańców, którzy zaśpiewali piosenki swoich ulubionych wykonawców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tańce, które wprawiały wszystkich w dobry nastrój oraz humor, tworząc pozytywną atmosferę. Wszystko odbyło się dzięki zaangażowaniu i współpracy personelu oraz mieszkańców naszego zespołu.

Poczęstunek
Kiełbaski gotowe
Przyjaźń
Tańce
Tańce
Przyjaźń
Biesiadowanie
Tańce
Tańce
Tańce
Tańce
Grill
Wspólna zabawa
Nowe znajomości
Występ wokalny

OWOCOWO – GALARETKOWY DESER NA ZESPOLE F

Terapia zajęciowa prowadzona w Naszym Domu wpływa pozytywnie na psychikę i samopoczucie mieszkańca , sprawia że czują się oni dobrze w placówce , która stała się ich domem. Pozwala pokonywać słabości wynikające z niepełnosprawności i choroby, aktywnie wypełnia czas wolny, pozwala cieszyć się nawiązywanymi przyjaźniami, ucząc jednocześnie współpracy w grupie i empatii.

Przy pracy
Współpraca
Zapach pomarańczy
Przy pracy
Krojenie
Przy pracy
Mieszanie
Degustacja

Wycieczka zespołu F na Bulwar Europejski

Dnia 18 sierpnia grupa mieszkańców zespołu F wybrała się na pieszą wycieczkę której celem było dotarcie na Bulwar Europejski. Panowie mieli okazję skorzystać z dobrodziejstw tężni solankowej w otoczeniu pięknej przyrody. Odpoczynkiem był piknik w miłej i przyjaznej atmosferze przy kawie i cieście marchewkowym z borówkami, które panowie własnoręcznie upiekli dzień wcześniej.

W miłym towarzystwie
Bulwar europejski
W doborowym towarzystwie
Konsumpcja
Współpraca
Powrót
W oczekiwaniu na lody

KRUCHE CIASTECZKA

Przedstawienie przepisu
Mieszanie składników
Mieszanie składników
Wyrabianie ciasta
Kolejny składnik
Przy pracy
Przy pracy
Przy pracy
Wyrabianie ciasta
Ugniatanie
Wałkowanie
Przygotowanie do pieczenia
Wyciskanie ciastek
Dekorowanie ciastek
Dekorowanie ciastek
Efekt końcowy naszej pracy
Degustacja
Degustacja
Kawa i ciastka
Kawa i ciastka

SENSORYCZNE LATO Z ZESPOŁEM F

Doświadczenia zmysłowe (sensoryczne) towarzyszą nam przez całe życie, istotnym jest by jego jakość nie obniżała się wraz z wiekiem. Naszym celem jest wspierać mieszkańca, aby jego pobyt w naszym Domu był ciekawy, a życie codzienne nabrało barw.

Macerowanie lawendy

Naturalny macerat lawendowy – olejek lawendowy – powstaje z macerowania kwiatów lawendy . Zapach ten będzie towarzyszył nam w szare, deszczowe, jesienne dni.
Lawendowanie
Jurek podczas pracy
Oczarowany zapachem Krzysztof
Oczarowany zapachem Krzysztof
Lawendowanie
Lawendowanie
Lawendowanie
Lawendowanie
Lawendowanie
Lawendowanie
Lawendowanie
Oczarowany zapachem
Ocena zapachu